poniedziałek, 16 września 2013

Matka wyrodna

Wydaje Ci się, że potrafisz zająć się własnym dzieckiem? Otóż nie! Ciocia, babcia, sąsiadka, pani z warzywniaka - one wiedzą, jak się dzieckiem zająć, jak ubrać i generalnie wszystkowiedzące są. Te ich spojrzenia! Bezcenne. Zawsze mi się w pierwszej kolejności chce pyskować, a dopiero później śmiać. I tak dla przykładu idę do warzywniaka, z wózkiem oczywiście, bo go nie zostawię pod sklepem, a tu baba patrzy na mnie jakbym jej rodzinę grzybami zatruła. I czytam z jej oczu: 'po cholerę tu z tym wózkiem się pchasz'. Dla uzupełnienia dodam, że w sklepie miejsce było i dla mnie, i dla wózka, i dla rzeczonej baby. Sytuacja kolejna: rodzinna uroczystość. Janek ubrany elegancko: koszula była, spodnie w kratę. I szelki, a jakże. Zabrakło jedynie czapki. O ja głupia i niemądra! Ze sto razy usłyszałam chyba, że dziecko mi się rozchoruje. I nawet do mamy mojej na skargę poszli. I przy mężu moim o nieodpowiedzialności rozprawiano. Matczynej rzecz jasna.
Asertywności się uczę.

6 komentarzy:

 1. Ach, nie Ty jedna jesteś wyrodną matką;) Ale ta skarga do mamy, mistrzostwo;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy powinni wiedzieć, co to ZŁOTY ŚRODEK- jak już naprawdę ktoś uważa, że matka robi coś źle powinien powiedzieć to w formie delikatnej rady a nie krytyki. To raz. A dwa- obcy w ogóle nie powinni się wtrącać i krytykować. A ta babę w spożywczaku trza było przejechać wózkiem :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo... dla mnie to temat rzeka, jak inni lubią się wtrącać. Postanowiłam ostatnio, że będę każdej takiej osobie wręczać własnoręcznie zrobiony na komputerze i wydrukowany "laur za złotą poradę roku", choć niektórzy są tacy, że dobitnie powiedzieć to mało, więc nie wiem, czy taka aluzja coś pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 4. haha dobre! u nas to samo. O nie ma czapeczki/ skarpetek/ ubrana za zimno/ za ciepło itd. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha! To się chyba nigdy w ludziach (kobietach?) nie zmieni - na widok cudzego dziecka osiągają stan wiedzy wszelakiej, bezgranicznej, jedynej w swej prawdzie na temat wychowania.Chyba każda mama przeżyła takie sytuacje. Aga ćwicz się w ciętej ripoście ;) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń